Blanka Lipińska

Krótki życiorys

Blanka Lipińska urodziła się 22 lipca 1985 roku w Puławach. Absolwentka VI LO ZS nr 3 w Puławach, oraz studium kosmetycznego. Ścieżki swojej kariery próbowała szukać w różnych miejscach. Pracowała jako menadżerka klubów w Sopocie, czy  terapeutka-hipnotyzerka, a nawet promotorka federacji KSW Ring Girls. Rozgłos przyniosła jej jednak trylogia 365 dni, którą napisała i wydała w 2018 roku.

Jaka jest Blanka?

Blanka Lipińska to osoba żywiołowa, zupełnie szczera i nieznająca słowa “tabu”. Jak sama mówiła w wielu wywiadach rodzice zawsze kazali jej mówić o wszystkim otwarcie. Dzięki takiemu wychowaniu Blanka nie boi się na forum publicznym mówić na każdy temat bez żadnego zawstydzenia. Dzięki jej otwartości zyskała wiele fanów, ale także hejterów. Jak się  okazało jej ulubionym tematem jest seks  Niemało osób oskarżyło ją o frywolność co sama zainteresowana zaraz negowała. Oficjalnie mówiła o sowich fantazjach seksualnych i zarzucała innym kobietom, że te obawiają się mówić o swoich potrzebach, a potem są sfrustrowane i niezadowolone ze swojego życia prywatnego.

Co skłoniło Lipińską do napisania książek?

Autorka napisała książkę cztery lata przed jej wydaniem Długo zastanawiała się czy oddać ją do druku. Jak sama przyznaje na początku był to swego rodzaju pamiętnik. Blanka podobnie jak główna bohaterka “365 dni” spędzała wakacje i swoje 29 urodziny na Sycylii. Każdy pozazdrościłby takiego urlopu jednak jej czegoś brakowało i nie mogła skupić się na pięknej scenerii włoskiej wyspy. Postanowiła spisać swoje fantazje seksualne w ramach oczyszczenia. Po jakimś czasie dała do przeczytania książkę swoim koleżankom, które zaczęły namawiać ją na wydanie powieści. Sama Blanka przewartościowała swoje życie i uznała, że nie chce być zależna od żadnego mężczyzny i chce pokazać kobietom jak mogą zmienić swoje życie. Dlatego też postanowiła wydać swoją pierwszą książkę o tytule “365 dni”

O czym jest trylogia “365 dni”?

Pierwszy tom trylogii rozpoczyna się wakacjami 29-letniej Laury, która podróżuje po Sycylii wraz z przyjaciółmi i chłopakiem, świętując urodziny. Tam głównej bohaterce wali się życie, ale poznaje przystojnego lecz niebezpiecznego Włocha-gangstera Massimo Toricelli, który kilka lat wcześniej ledwie uszedł z życiem i miał wizję, w której widział Laurę jako anioła. Mężczyzna porywa ją i daje jej tytułowe 365 dni na zakochanie się w nim i pozostanie jako jego kobieta. Laura początkowo się broni, jednak z czasem rodzi się w niej jakieś uczucie do swojego oprawcy.
Kolejne dwa tomy trylogii to kontynuacja losów Laury i Massima, które raz się komplikują, a raz wracają na swoje tory.

Hejt, fanki i co dalej?

Blanka Lipińska stara się nie czytać wiadomości czy komentarzy hejtujących jej twórczość. Jak sama powiedziała napisała tę książkę dla siebie, a nie dla kogoś. Cieszy ją jednak jak fanki  piszą do niej dziękując za książkę, która zainspirowała ich do większych oczekiwań od swoich partnerów i bez obaw im o tym mówią. Zdarzają się też mężczyźni, którzy wraz z partnerkami czytali powieść i teraz inaczej patrzą na potrzeby swoich kobiet.  Czy Blanka Lipińska napisze kolejne książki? Możliwe. Czas pokaże.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com